Ať už na PC hrajete Fifu, Kingdom Come nebo třeba obyčejnou hopsačku, tak kromě hbitých prstů potřebujete i komfort. A to bez dobré herní židle jednoduše nejde. Ale kterou pořídit? Pokud máte napjatý rozpočet, tak jste tady správně. Vybrali jsme pro vás 5 herních kousků s nejlepším poměrem ceny a výkonu.

RED FIGHTER C1

Jednoznačně nejprodávanější herní židle na e-shopu Kupžidle.cz. Důvod? Cena v kombinaci s kvalitním dílenským zpracováním, skvělým sportovním designem a vysokou nosností. Zkrátka za málo peněz pořádný rokenrol.

Hlavní výhody herní židle RED FIGHTER C1

 • Odolný trubkový rám
 • Pěnová výplň s hustotou 45 %
 • Vysoká nosnost
 • Povrch z PU kůže a PVC příjemný na dotek

Židle je velmi stabilní a robustní, což je vzhledem k ceně překvapivé. „K tomu přispívá především odolný trubkový rám, který lze najít výhradně u dražších modelů. Velmi kvalitní je čalounění. A stylově působí prošití. Na první pohled jde o židli, která něco vydrží. Příjemný benefit je i kovový kříž v černé úpravě. I díky tomu má židle opravdu nadstandardní nosnost,“ vysvětluje odborník na herní židle z e-shopu KupŽidle.cz Tomáš Pavlů.

Nemalou výhodou modelu Red Fighter je skutečnost, že je vhodný pro téměř všechny typy postav. „Pokud má někdo 170 cm nebo 190 cm, nebude mít s křeslem problém. Skvěle mu sedne. Židle má totiž opravdu velkorysou hloubku sedu. Méně komfortně se snad budou cítit jen ti uživatelé, kteří mají výraznější nadváhu,“ upozornil Pavlů.

MARVO SCORPION

Značka Marvo má ve světě zvuk především jako výrobce designově propracovaných herních periferií. Její vstup do kanceláří, respektive herních koutků a pokojů ale nedopadl vůbec špatně. Model Scorpion je sázka na kvalitu a komfort.

Hlavní výhody herní židle MARVO SCORPION

 • Bohatě polstrovaný sedák
 • Krásný design
 • Vysoká nosnost
 • Nízká váha a snadná manipulace

Oproti modelu Red Fighter nepůsobí Marvo Scorpion tak robustně, ale má jiné přednosti. „Vyzdvihnout musím zejména polstrování sedáku. Je to asi nejpohodlnější a nejměkčí sedák u herní židle. A to jsem testoval opravdu celou řadu modelů,“ upozornil Pavlů na hlavní přednosti. „Ale velmi povedený je i design. Není nijak okázalý, netradiční, je prostě přesně takový, jaký byste u herní židle čekali. Tady se ukazuje, že méně je někdy více,“ dodal odborník na herní židle.

I když má židle vysokou nosnost a udrží hráče s váhou 150 kg, je překvapivě lehká. „Jedná se o pouhých 14 kilogramů, což je nečekaně málo. Velmi snadno se s ní manipuluje, to je určitě plus. Další body u mě má za to, že jde velmi snadno sestavit a že jednotlivé komponenty vypadají odolně,“ dodal.

ERACER F02

Pokud máte v oku portfolio židlí brandu Dxracer, průkopníka v segmentu herních židlí, tak vám model F02 bude zaručeně povědomý. Jde totiž o křeslo, u nějž se výrobce Eracer inspiroval velmi populárním modelem Formula OH/FD01. A svůj vzor v některých ohledech překonal.

Hlavní výhody herní židle ERACER F02

 • Design vychází z modelu Dxracer Formula
 • Hloubka a šířka sedu
 • Kvalitní polstrování
 • Kvalita zpracování

Pokud by se modely OH/FD01 a F08 daly vedle sebe, možná byste měli dojem, že se jedná o totožné židle. Tak jsou si podobné. Nejde přitom jen o design. „Dovolím si tvrdit, že dílenské zpracování je srovnatelné. Co se týče komfortu, tak opět nevidím rozdíl. Čalounění a kvalita materiálů jsou na stejné úrovni. Rozdíl je tady především v ceně, a to v neprospěch známějšího modelu,“ upozornil Pavlů s tím, že by volil Eracer i z jiného důvodu.

Zatímco model Formula je vhodnější spíše pro drobnější postavy, Eracer uspokojí i prostorově výraznější uživatele. „Model F02 nabízí větší hloubku sedu, takže je vhodný i pro hráče s postavou do zhruba 185 cm. Větší má i šířku sedu, a to o nezanedbatelné tři centimetry,“ doplnil.

ANTARES BOOST

Tak trochu zjevení na poli herních židlí od české značky Antares. Je to jediný model na našem trhu, který nabízí individuální úpravu tvaru čalounění opěráku. S nadsázkou by se dalo říct, že můžete zvolit mezi zimním a letní režimem. A to není zdaleka jediný benefit.

Hlavní výhody herní židle ANTAREST BOOST

 • Robustní ocelový rám
 • Prodyšný sedák a opěrák
 • Možnost individuální úpravy tvaru opěradla
 • Vysoká nosnost

Koupit herní židli se síťovanými zády, abyste se v létě nepotili, nebo s celočalouněnými? S modelem Boost mít dilema nebudete. „Jako jediná na trhu totiž nabízí možnost individuální úpravy opěradla. Jinak řečeno, dle potřeby si lze sundat čalouněnou část na opěráku a mít prodyšná záda. Díky tomu se navíc zvětší i hloubka sedu, takže židle nabídne ještě více prostoru,“ vysvětlil odborník na herní židle z e-shopu KupŽidle.cz Tomáš Pavlů.

Boost vyniká i v dalších směrech. Za zmínku stojí dílenské zpracování, kvalita komponent nebo stabilita. „Celkově se jedná o velmi příjemně vyladěné křeslo, které uspokojí většinu hráčů. Snad až s výjimkou těch, kteří mají drobnou postavu. S tak nízkou cenou je to velké překvapení, protože mi zpracováním velmi připomíná linii Wide od značky Dxracer, která ale stojí dvojnásobek,“ všiml si Pavlů.

DXRACER NEX

Nedávná novinka populární značky Dxracer, která vychází z modelu Formula. Jde o vůbec nejlevnější herní židli pro dospělé z její nabídky. Dlužno zdůraznit, že i přes relativně nízkou cenu se vyrovná dražším kouskům s logem této firmy.

Hlavní výhody herní židle DXRACER NEX

 • Ocelová konstrukce
 • Vysoký opěrák pro opěru celých zad
 • Mechanismus TILT pro nastavení sklonu opěradla až do úhlu 150 stupňů
 • Potah v kombinaci kvalitní látky a koženky

Nex sice nepůsobí tak robustně jako většina židlí od značky Dxracer, ale že by byla o něco zásadního výrobcem ochuzena, to rozhodně ne. Nex se, co se komfortu a zpracování týče, může rovnat modelům s cenou o dva tisíce vyšší. „Překvapení. To je první, co mě u této židličky napadne. Čekal jsem ekonomickou verzi vzhledem k ceně, ale není to vůbec pravda. Nex uspokojí většinu uživatelů,“ myslí si Pavlů.

Hlavní benefity? Velmi pohodlný sedák, vysoká opěrka s efektním prošitím a kombinace umělé kůže a látky. „A ještě bych zmínil tvarování sedáku, které je opravdu příjemné. Kdybych se měl rozhodovat mezi modelem Nex a Formula, z něhož vychází, tak vyhrává Nex. I on je totiž vhodný pro uživatele s postavou do zhruba 180 centimetrů,“ dodal odborník na herní židle.