Módní barvy doplněné o zlaté a černé doplňky. Charakteristický vzhled interiéru ve stylu glamour nadchne všechny milovníky elegantních řešení, kteří si potrpí na luxus. Vkusně zařízený domov v glamour stylu, dříve vyhrazený jen celebritám v záři Hollywoodu, si dnes už mohou dovolit všichni.

Kousky, které nesmějí chybět

Elegance. Luxus. Extravagance. To je jen několik z mnoha označení, které vystihují módní styl známý jako glamour. Sofistikovaný styl přináší do interiérů lesklé povrchy, výrazné čalounění a luxusní doplňky, které i tu nejzapadlejší místnost změní v okázalý pokoj.

Pokud byste rádi měli domov zařízený podobně jako Marilyn Monroe nebo Frank Sinatra v glamour stylu, přinášíme vám několik tipů na ty nejhezčí kousky.

Srdcem každého obývacího pokoje je samozřejmě pohovka a křesla. Glamour oceňuje sametové potahové látky nebo kůži, které v sobě skrývají eleganci. Používat můžete látky matné, ale nebojte se sáhnout ani po výrazně lesklém sametu, vzbuzující pocit luxusu. Ani to nejlepší čalounění však nemůže fungovat bez nevšedního a výrazného tvaru, který je neodmyslitelnou součástí celkového designu. Nebraňte se vlnám, křivkám nebo knoflíkům, a pak se i z pouhé sedačky stane ozdoba pokoje. Při výběru se však neřiďte pouze vzhledem — nezapomeňte, pokud se na něm bude špatně sedět, ani to nejkrásnější křeslo interiér vašeho glamour pokoje nezachrání. Vybírejte proto i podle toho, která pohovka nebo křeslo pro vás budou nejpohodlnější.

Designová pohovka AMORINITO — kov, zelená látka, nosnost 200 kg 2místná pohovka ERIKSEN – masiv, látka, růžová Relaxační křeslo ERIKSEN – masiv, látka, zelená

Po boku každého posezení by měla být odkládací plocha – ať už na stylové doplňky nebo na šálek kávy. Dobře zvolený konferenční stolek se může stát impozantním doplňkem celého pokoje. Výraznou či naopak pastelovou barvu čalounění křesel můžete vyvážit správnou volbou provedení stolku. Sytě barevné, lesklé křeslo ocení vedle sebe například kovový stolek s černým nástřikem a jednoduchou deskou, který výrazné barvy pomůže utlumit.  Na druhou stranu pohovka v pastelové barvě si může dovolit mít u sebe stolek vyvedený zlatě s výraznou odkládací plochou, například sklem. Experimentovat pak můžete s provedením nožiček a doplnit jej i o elegantní taburet.

Taburet ATHENA - kov, látka, zelená Konferenční stolek MADISON – ocel / sklo, dekor mramor Taburet ALADIN — samet, světle růžová Set konferenčních stolků PAOLA — dekor mramor / zlatá

Oběd jako v luxusní restauraci můžete mít každý den — s jídelnou zařízenou v glamour stylu. Židličky potažené kůží či ekokůží v kombinaci s kovovým rámem bezpochyby dodají místnosti na eleganci a moderně zároveň. Toužíte-li u jídla po nadprůměrném pohodlí, glamour povoluje sáhnout po měkčených jídelních křesílkách. Ani u těch se netřeba štítit výrazných tvarů nebo čalounění, které učiní vaši jídelnu či jídelní kout nevšedním a jedinečným místem, kde můžete trávit čas i po skončení večeře. U jídelního stolu se pak můžete řídit obdobným pravidlem jako u stolku konferenčního. Je jistota sáhnout po dřevěném masivu ošetřeném vrstvou lesklého laku. Neminete se ani stolem s deskou z mramoru či mramorovým dekorem. Nezapomeňte pak nožky stolu sladit s nožkami židlí.

Jídelní stůl BARCANO –⁠ 160x90x77 Jídelní kulatý stůl AMBROSIO — průměr 90 cm, dekor bílý mramor / černá

Okénko do historie

Nejspíše není překvapením, že glamour je poměrně dlouho užívaným stylem. Ačkoliv se jeho prvky mění v čase, jde o styl inspirován starou érou hvězdného Hollywoodu a exkluzivním životním stylem celebrit.

Historie glamour stylu v nábytku sahá až do 30. let 20. století, kdy se začal objevovat v interiérech významných osobností, jako byli například Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor nebo Frank Sinatra. Tyto osobnosti sahaly v nábytku po těch nejluxusnějších materiálech, jako byl mahagon, mosaz, mramor nebo kůže. Jejich nábytek měl často unikátní design s vyrytými detaily a elegantními křivkami.

V 50. a 60. letech se glamour styl v interiéru rozšířil i do běžných domácností a stal se populárním díky filmům jako Snídaně u Tiffanyho a Růžový panter. Tehdy byl v oblibě zejména nadčasový nábytek kombinující prvky retro stylu a modernity. Trendy byly materiály jako kov a sklo, které jsou zárukou elegance dodnes.

I stále tak glamour styl v nábytku zůstává velmi populární volbou do mnoha moderních interiérů domácností i veřejných prostor. Přestože se materiály se v čase mění, snaha vytvořit prostor s luxusní a sofistikovanou atmosférou zůstává.