Nejlepší židle v poměru cena/výkon

Říká se, že co je levné, to není dobré. V případě kancelářských židlí, které jsme vybrali, přesto platí otřepané heslo za málo peněz hodně muziky. Pokud plánujete nákup židle a máte omezený rozpočet, jistě vám náš výběr přijde vhod. Všechny židle jsou do sedmi tisíc korun a mají skvělý poměr cena/výkon. Jak se níže přesvědčíte, také u levných modelů lze najít výbavu, kterou mnohdy nemají ani výrazně dražší židle.

NOVELLO

Pokud se nechcete plácnout příliš přes kapsu, je kancelářská židle NOVELLO jasná volba. Model překvapí nejen svěžím designem, ale i kvalitním zpracováním a velmi slušnou výbavou. A to za necelé tři tisíce korun.

Hlavní výhody kancelářské židle NOVELLO

 • I přes nízkou cenu výborné dílenské zpracování
 • Vzdušný síťovaný opěrák s možností aretace
 • Nastavitelné područky s měkkou dotykovou plochou
 • Výškově nastavitelná bederní opěrka

Jediná slabina židle je, že nenabízí klasický synchronní mechanismus, což je doména hlavně dražších kancelářských nebo ergonomických židlí. Na druhou stranu, její houpací mechanismus je vylepšený tak, že se sedák pohybuje samostatně. Oceníte také vzdušný síťovaný opěrák s možností aretace, nastavitelné područky s měkkou dotykovou plochou a výškově nastavitelnou bederní opěrku.

Vůbec největší předností židle NOVELLO je ale pohodlí. „Vzhledem k cenovce jsem v ní neměl příliš důvěru, ale hned jak jsem se posadil, musel jsem uznat, že je to židle, kterou bych si dokázal představit doma nebo v kanceláři. I dílenské zpracování je na velmi dobré úrovni, to jsem nečekal,“ poznamenal technik Marouku Tomáš Lanč.

MILANO

Jedna z nejprodávanějších kancelářských židlí na našem e-shopu. A není se co divit. Model se díky nadčasovému designu hodí do všech prostor a za něco přes tři tisíce korun má lepší výbavu než řada výrazně dražších židlí.

Hlavní výhody kancelářské židle MILANO

 • V ceně podhlavník, výškově stavitelné měkčené područky i bederní opěra
 • Prodyšný síťovaný opěrák
 • Synchronní mechanika s možností aretace v 5 polohách

Co vyzdvihnout? Mimo jiné síťovaný opěrák, který oceníte hlavně v parných měsících, podhlavník, nastavitelnou bederní opěrku a područky v ceně. „A nezapomněl bych ani na anatomicky tvarovaný sedák, který přispívá ke zdravému sezení, což není v této cenové kategorii běžné,“ říká Lanč.

Samozřejmostí je u židle MILANO synchronní mechanika s možností aretace v pěti polohách, výškové nastavení sedáku nebo regulace protiváhy. Z estetického hlediska lze považovat za výhodu plastový kříž v barvě hliníku, což není u kancelářských židlí běžná úprava.

EDGE

S nadsázkou se dá říct, že je to kancelářská židle, kterou miluje celé Brno. Jedná se o vůbec nejprodávanější model do pěti tisíc korun v našem e-shopu. Důvodů je hned několik: moderní dynamický design, kvalita jednotlivých komponent a nadstandardní výbava.

Hlavní výhody kancelářské židle EDGE

 • V ceně podhlavník, výškově stavitelné měkčené područky i bederní opěra
 • Posuv sedáku
 • Nastavení výšky opěráku se systémem up-down
 • Synchronní mechanismus s několikanásobnou aretací

Vzhledem k faktu, že EDGE patří do kategorie ergonomických židlí, můžete u něj čekat některé prvky, jež přispívají ke zdravému sezení. Jde například o nastavitelnou hlavovou opěrkou pro uvolnění krčních svalů, výškově stavitelný zádový opěrák nebo dynamický sed, který zajišťuje synchronní mechanika s několikanásobnou aretací a možností nastavení síly protiváhy.

Velké plus je elegantní lesklý ocelový kříž, který unese až 130 kg. Židle tak působí stylově a zároveň má vysokou nosnost. „Za důležité považuji i skutečnost, že má prodlouženou záruku na tři roky a celkově nabízí precizní zpracování a reprezentativní vzhled. Židle je tak výborná i pro firemní klientelu,“ dodává Lanč.

FLEXI 1104

Hit otrokovické společnosti RIM, který se oblíbili zákazníci v Česku i ve světě. V současnosti jde o jeden z nejúspěšnějších modelů této české značky. Především díky kombinaci vysoké kvality a moderního designu, za který židle získala cenu v soutěži Nábytek roku.

Hlavní výhody kancelářské židle FLEXI 

 • Synchronní mechanismus s bočním nastavením protiváhy pro dynamický sed
 • Aretace v pěti polohách
 • Opěradlo potažené síťovinou s vysokou pevností nebo čalouněným operákem
 • Volitelné doplňky (podhlavník, bederní opěrka, posuv sedáku, typ kříže, područky apod.)
 • Český výrobek s nadstandardní zárukou

Židli navrhl známý italský designér a vynálezce Massimo Costaglia, který se chlubí několika patenty. FLEXI přesně odráží jeho osobnost. „Je to do posledního detailu propracovaná kancelářská židle. Každá funkce dělá přesně to, co má. Nic není navíc. Je to s nadsázkou takový iPhone mezi židlemi, a přitom za skvělou cenu,“ tvrdí technik Marouku.

Na židli oceníte mimo jiné prodyšný síťovaný opěrák, synchronní mechanismus s bočním nastavením protiváhy pro dynamický sed nebo mimořádně pohodlný sedák se zaoblenou hranou. O kvalitě výrobku svědčí záruka 60 měsíců. Židle se vyrábí na zakázku, pokud se vám ale nechce čekat, můžete si pořídit předvyrobené modely v konkrétní specifikaci ZDE a ZDE.

THEMIS SP

Office Pro Themis SPNajít na trhu špičkovou ergonomickou židli pod pět tisíc korun, to je úkol pro detektiva. Pokud sáhnete po modelu Themis SP od české značky Office Pro, máte jistotu, že jste ji vypátrali. I přes relativně nízkou cenu může směle konkurovat výrazně dražším modelům.

Hlavní výhody ergonomické židle THEMIS SP

 • V ceně opěrka hlavy, nastavitelné područky a bederní opěra
 • Synchronní mechanismus se 4 polohami blokace
 • Sedák ze studené pěny

Themis patří k nejprodávanějším židlím značky Office Pro. Což není překvapivé: poměr cena versus výbava a dílenské zpracování je u ní mimořádná. „Pokud vynecháme židli Flexi, tak se mi zdá ze všech testovaných nejkvalitněji zpracovaná,“ všiml si technik Marouku Lanč.

Na židli se ale najdou i negativa. Nemusí totiž vyhovovat některým velmi náročným zákazníkům. „Židle postrádá posuv sedáku a nastavení výšky opěráku. Na druhou stranu to je ale něco, čím se chlubí opravu top modely za vyšší cenu,“ uzavřel Lanč.